Aktivitetsliste 2016

Aktivitetsliste 2016.

Torsdag d, 24/3,             Invitationstævne i Stokkemarke

Lørdag d 16/4,                Forårsstævne i Rødby

Lørdag d 23/4                 V,Ulslev

Lørdag d 23/4                 DPF-arangement

Tirsdag d 26/4                Klubmesterskab i Rudbjerg

Torsdag 28/4                  "Sydhavscup" i Nakskov

Lørdag d 30/4                 Invitationsstævne i Rudbjerg   (5 kampe fast makker)

Tosdag d 5/5                  Kristihimmelfartstævne i Stokkemarke

Søndag d 8/5                  DGI LDM Trible nord for Farøbroen

Lørdag d 21/5                Invitationsstævne i Nakskov

Søndag d 22/5                "Trekant " i Stensved

Tirsdag d 24/5                "Sydhavscup" i Rudbjerg

Torsdag d 26/5                Invitationsstævne  3 kampe i Rødby

Søndag d 29/5                 DGI LDM Double og + 60 Syd for Farøbroen

Tirsdag d 31/5                 Kælubmesterskab i Rudbjerg

Lørdag d 4/6                    V, Ulslev

Lørdag d 11/6                   DPF arrangement

Søndag d 12/6                  Internt mesterskab i Nakskov

Torsdag d 16/6                 Invitationmsstævne i Rudbjerg  (3 kampe fast makker )

Søndag d 19/6                  DGI LDM i single Syd for Farøbroen

Tirsdag d 21/6                 " Sydhavscup " i Rødby

Søndag d 26/6                  Internt Stævne i Rødby

Tirsadg d 28/6                  Klubmester i Rudbjerg

Søndag d 3/7                   " Trekant " i Rudbjerg

Lørdag d 9/7                     Klubmester i Stokkemarke

Søndag d 10/7                   Klubmester i Stokkemarke

Lørdag d 16/7                   V, Ulslev

Tirsdag d 26/7                  Klubmester i Rudbjerg

Torsdag d 4/8                   Invitationsstævne i Rudbjerg ( 3 kampe fast makker )

Lørdag d 13/8                   Klubmester i Double Nakskov

Lørdag d 17/8                   Klubmester i Rødby

Lørdag d 20/8                  Pokalstævne i Rødby

Lørdag d 27/8                  V, Ulslev

Søndag d 28/8                  DGI Finastævne for 4 mands hold

Tirsdag d 30/8                 Klubmester i Rudbjerg

Lørdag d 3/9                   Invitationsstævne i Nakskov

Søndag d 4/9                   DGI - LM

Søndag d 11/9                 Invitationsstævne i Rudbjerg ( 5 kampe fast makker )

Søndag d 18/9                 Slutspil i DPG regi

Lørdag d24/9                   DGI - LM

Tirsdag 27/9                    Klubmester i Rudbjerg

Lørdag d 1/10                  DGI - LM

Søndag d 2/10                  DGI - LM

Søndag d 9/10                  DGI - LDM i herre og damedouble i Lillebrænde

Lørdag d 22/10                 Invitationsstævne i Rødby

Lørdag d 29/10                 Efterårsfest i Nakskov

Søndag d 30/10                 Andespil og Klubmesterskab i Rudbjerg

Søndag d 6/11                  Andespil i Nakskov

Lørdag d 19/11                Gløggspil i Rødby

Søndag d 11/12                Internt gløggspil i Rudbjerg

 

Skriv en ny kommentar: (Klik her)

123hjemmeside.dk
Tegn tilbage: 160
OK Sender...
Se alle kommentarer

| Svar

Nyeste kommentarer

17.05 | 11:56

Hej Preben.
Hvem er Henning Andersen er der ikke en lille trykfejl,
Henning .

...
25.03 | 10:56

Der er noget galt med klubmester 2016 Boje har kun vundet 17 kampe og har 358 point se under klubmesterskab der er det rettet.

...
11.01 | 13:29

Hej Preben.
Denne E-mail adresse der her henvises til har du jo slettet, skal du ikke få den rettet til din nye eller til Bennys.
Henning.

...
25.08 | 11:56

Godt gået af jer to "gamle" svende"

...
Du kan lide denne side
Hej!
Prøv at lave din egen hjemmeside ligesom mig! Det er nemt, og du kan prøve det gratis
ANNONCE